Objavljeno vijesti danas: 13
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
SLAVLJE PLAVIH

Dinamo je na vrhu HNL-a! Zvijezda Bayerna spektakularnim pogotkom odlučila pobjednika u Varaždinu

NK Varaždin i GNK Dinamo sastali se u 32. kolu SuperSport HNL-a
1/15
Autori: Hina, Večernji.hr
27.04.2024.
u 18:51

Momčad Sergeja Jakirovića jedini je pogodak zabila u prvom napadu drugog poluvremena. Tada je Gabriel Vidović majstorski naciljao za slavlje velikog broja navijača Dinama u baroknom gradu

VARAŽDIN - DINAMO 0:1 (Vidović 46')

VARAŽDIN
: Zelenika - Vukčević, Jelenić, Ba (od 83' Lesjak), Nekić (od 61' Škaričić), Boršić (od 71' Vuk) - Postonjski, Lusavec, - Mitrovski (od 83' Poldrugač), Dabro, Droždek (od 71' Domjanić)

DINAMO: Nevistić - Ristovski, Theophile, Bernauer - Špikić (od 46' Kaneko), Baturina (od 90' Rog), Mišić, Sučić (od 85' Ademi), Vidović (od 72' Hoxha) - Kulenović (od 72' Brodić), Petković

POGODAK VIDOVIĆA POGLEDAJTE OVDJE

Nogometaši Dinama upisali su osmu prvenstvenu pobjedu u nizu, na gostovanju su ove subote u utakmici 32. kola HNL-a pobijedili Varaždin 1-0 (0-0).

Dinamo je time, kao i u prošlom kolu, barem privremeno skočio na prvo mjesto ljestvice. Uz utakmicu više ima i jedan bod prednosti u odnosu na Rijeku koja će susret ovog kola odraditi u nedjelju kada gostuje kod Lokomotive.

U Varaždinu je pogodak vrijedan tri boda postigao Gabriel Vidović u 46. minuti. Varaždin je ostao na šestom mjestu ljestvice.

Napadački orijentiran i vrlo dobro odigrao je Varaždin prvo poluvrijeme u kojem nije bilo pogodaka. Prvu veću šansu stvorio je Dinamo u 16. minuti, ali je tom prilikom Baturina dugo čekao te je Ba otklonio opasnost po domaća vrata.

Potom su uslijedile dvije vrlo dobre šanse varaždinskog sastava. U 22. minuti je Vukčević pogodio vanjski dio mreže, dok je u 28. Drožđek pokušao volej udarcem okružen dvojicom suparničkih igrača, ali je na kraju uputio slab udarac.

Bilo je to razdoblje igre u kojem su se nizale šanse pa je Dinamo u 30. minuti dva puta zaprijetio. Prvo je vratar Varaždina zaustavio udarac Sučića, dok je domaća obrana blokirala pokušaj Baturine. U 32. minuti Dinamo je bio vrlo blizu vodstva, ali je sjajan udarac Sučića s vrha šesnaesterca završio na vratnici.

Do kraja poluvremena još je jednom pokušao domaćin i bila je to najbolja prilika Varaždina. U 36. minuti je pucao Mitrovski, vratar Nevistić je već bio svladan, ali je goste iz Zagreba spasio Theophile-Catherine.

Odmah na startu drugog poluvremena postignut je pogodak, a sve je sam napravio Vidović. S lijeve strane je utrčao prema sredini s loptom te je s ruba šesnaesterca pogodio suprotni kut za vodstvo Dinama.

Od 70. do 80. minute Dinamo je imao četiri sjajne šanse da riješi dvoboj, ali sve su prilike propuštene. Dva puta je pred vratima Varaždina bio Sučić, a po jednom Petković i Brodić. Ti su promašaji mogli lako biti kažnjeni u 86. minuti kada je pogriješio Theophile-Catherine. Prošao ga je Dabro koji je zaobišao i vratara Nevistića, ali je iz teške situacije, dosta iskosa, pogodio vanjski dio mreže. Bila je to zadnja opasnost po Dinamo koji je time ostvario novu prvenstvenu pobjedu.

PRIJENOS UŽIVO:

KRAJ: Gotovo je u Varaždinu! Dinamo je pobjedom ponovno stigao na vrh HNL-a makar na jedan dan! Rijeka u nedjelju igra protiv Lokomotive, a ovako sada izgleda ljestvica HNL-a.

Standings provided by Sofascore

90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade. Fran Brodić dobio je žuti karton kod Dinama.

89' Sjajan udarac Ademija glavom, sada se i veliki Dinamov jubilarac umalo upisao u strijelce. Inače, iz igre je izašao Baturina, a ušao Marko Rog.

86' Velika prilika za Varaždin! Marko Dabro pogodio je vanjsku stranu mreže. Poskliznuo se Theophile u nevjerojatnom trenutku, Dabro se sjurio prema Nevistiću, ali nije zabio.

85' U igru kod Dinama ulazi Arijan Ademi, jubilarni je to 400. nastup za Ademija u Dinamovom dresu u svim natjecanjima.

81' Evo i pokušaja Domjanića za Varaždin. Nije bio pretežak zadatak to za Nevistića, lagano je to ulovio vratar Dinama.

78' Izašao je Sučić sada u situaciju jedan na jedan nakon sjajnog pasa Zelenike pa je otišao previše u stranu. I ovo je jedan od promašaja na još uvijek aktivnom rezultatu za Varaždince.

75' Brodić! Još jedna prilika za Dinamo gotovo ni iz čega, došao je Brodić u šansu svladati Zeleniku no u posljednji čas Jelenić se ispriječio i odbio to u korner.

74' Sjajna obrana Zelenike! Baturina je iz kornera nabacio, a Petković zapucao glavom, no obranio je to vratar Varaždina. U nastavku akcije Sučić je još jednom pokušao iz velke daljine, otišlo je to pored vrata.

71' Domjanić i Vuk ulaze kod Varaždina, Brodić i Hoxha na drugoj strani kod Dinama. Izlaze Boršić i Drožđek kod Varaždina, a u Dinamovim redovima neće više igrati Kulenović i strijelac Vidović.

65' Reporterske bilježnice nisu toliko pune koliko su bile u završnim dijelovima prvog poluvremena. Dinamo drži inicijativu, tu i tamo se stvori kakva poluprilika, no ništa što bismo izdvojili.

60' Još pola sata do kraja, Dinamo drži posjed lopte u svojim nogama, sada aktualni prvak djeluje maksimalno rasterećen. Kulenović je maločas pucao iz gužve u petercu, izblokirali su to domaći.

56' Nakon Dinamovog pogotka utakmica se malko smirila, više Dinamo ne napada onako oštro i jako. Misle li zadržati ovu prednost, plavi će i dalje morati biti na oprezu.

51' Žuti karton sada je za Varaždin dobio Nekić zbog prekršaja nad Baturinom. Neće Nekića biti u sljedećem kolu za Varaždin, na Poljudu protiv Hajduka.

49' Udarac Vidovića zaista je bio sjajan, dobio je loptu na lijevoj strani, ušao prema golu i naciljao suprotni kut Zelenikina gola. Nikakve šanse nije imao vratar Varaždina, bježala je ta lopta od njega i sjajno ušla u gol za 0:1.

46' GOOOOOL! Dinamo vodi! Vidović je sjajno naciljao za vodstvo gostiju s lijeve strane, odmah je gostujući sastav poveo, već u prvoj minuti nastavka. Zabio je igrač Bayerna na posudbi u Dinamu.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Sergej Jakirović je napravio jednu promjenu, u igri je Takuro Kaneko umjesto Darija Špikića. Kod domaćih nema izmjena, Varaždinci će s istim snagama krenuti u drugih 45 minuta.

POLUVRIJEME: Nema pogodaka nakon prvih 45 minuta u Varaždinu. Dinamo je bio opasniji, mogli su u nekoliko navrata izabranici Sergeja Jakirovića povesti, no ili nisu bili precizni ili je Zelenika branio njihove pokušaje. Varaždinci su u dva navrata bili opasni... Čeka nas uzbudljivih 45 minuta u nastavku dvoboja.

44' Žuti karton sada za Postonjskog zbog prekršaja nad Petrom Sučićem.

42' Bilježimo pokušaj Postonjskog izravno iz slobodnog udarca, bilo je to s gotovo 30 metara, a fijuknula je ta lopta pored gola Nevistića.

38' Puca sada i Baturina preko gola, jako puno je udaraca danas Dinamo imao, mahom su to bili neprecizni pokušaji prema vratima Zelenike. Udarci na utakmici stoje na 10:4 za Dinamo.

36' Nevjerojatno je što je sada propustio Varaždin! Theophile je čistio s crte jednu loptu, ovo je bila najveća prilika za domaće.

32' Sučić! Stativu je pogodio Dinamov veznjak sada iz daljine nakon jednog kornera. Lijevom nogom, plasirano, s ruba kaznenog prostora, ali zatresao se okvir gola.

29' Petković! Fantastičan potez Dinamova kapetana, Lamine Ba imao je velikih problema s otklanjanjem jedne opasnosti, a nakon toga je Sučić pucao, a sve zaustavio Zelenika. Konačno prava prilika za goste danas. Zelenika je izašao pobjednik iz duela s Dinamovim veznjakom.

28' Drožđek je sada bio opasan po gol Dinama. Brza je to bila tranzicija po desnoj strani, dobio je loptu Drožđek na volej i pucao, no nije je najbolje zahvatio pa je Nevistić to na kraju lagano uhvatio.

25' Dobar ubačaj Mišića u peterac Varaždina, nitko nije bio tamo od gostujućih igrača pa će na kraju svega biti samo ispucavanje za Zeleniku.

22' Prva prilika za Varaždin. Vukčević je dobio loptu na desnoj strani, sjajan je to bio pas Mitrovskog. Sam si je iskreirao prostor za šut i pucao u vanjsku stranu mreže.

20' Nema golova, Baturina je najtraženiji na terenu, sad je krenula jedna lopta na Kulenovića, no Zelenika je bio prvi na lopti i ispucao je daleko od svojih vratiju. Prvi žuti karton na utakmici zaradio je Dario Špikić zbog faula nad Mitrovskim. Špikić nije na listi onih koji bi propustili gostovanje u Rijeci sljedećeg vikenda zbog akumuliranih javnih opomena.

16' Duga lopta Theophilea na Baturinu koji ju je primio, ali onda Ba u posljednji trenutak izbija loptu s noge Dinamovog ofenzivnom veznjaku.

15' Traje opsada gola Varaždina. Špikić je pucao u blok, stoperi gostiju došli su skroz na kakvih 30-ak metara od varaždinskog gola. No, mreže i dalje miruju.

12' I dalje čekamo na prvu konkretnu priliku pred vratima jedne i druge momčadi. Sada je Baturina pao u kaznenom prostoru Varaždina, činilo se da ga je Lusavec povlačio, ali sudac Bel nije ništa svirao, igra se dalje.

8' Lusavec ruši Baturinu na nekih 25 metara od gola, može to sada biti fina prilika za Dinamo. Ipak, Petković je iz slobodnjaka pogodio samo u živi zid.

6' Malo prije smo vidjeli jedan prekršaj Mišića nad Postonjskim u sredini terena. Mišić je jedan od onih koji mora biti pažljiv zbog žutih kartona.

4' Nema još uzbuđenja u Varaždinu, ali jasno je da će Dinamo dominirati posjedom danas. No, vidi se da se domaćin neće striktno braniti.

17.00 Utakmica u Varaždinu je počela. Vrijeme je - sjajno, sunčano i kao stvoreno za pravu utakmicu.

16.30 Dinamo i Varaždin svoj su zadnji međusobni dvoboj odigrali prije svega 10 dana na Maksimiru. U toj je utakmici Dinamo slavio s 2:1 i tako konačno smanjio zaostatak za Rijekom na dva boda, na prvenstvenoj ljestvici. Tolika je razlika između dva vodeća kluba i danas, a Dinamo bi eventualnom pobjedom u baroknom gradu zasjeo na vrh barem preko noći. Rijeka u nedjelju od 19.30 sati igra u Kranjčevićevoj kod Lokomotive.

16.20 Podsjetimo, Dinamo u svojim redovima ima nekoliko igrača koji moraju paziti na žute kartone. Dobiju li Ademi, Mišić, Kulenović, Živković, Ristovski, Vidović ili Emreli danas javnu opomenu, neće moći igrati u sljedećem kolu derbi protiv Rijeke na Rujevici zbog akumuliranih žutih kartona.

16.00 Stigli su sastavi za današnju utakmicu u Varaždinu. Jasno je, Sergej Jakirović neće ništa kalkulirati, sastav Dinama najjači je mogući u ovome trenutku.